Oshan Sabırlı Kimdir?

Oshan Sabırlı Kimdir?

Oshan Sabırlı İletişim ve Kriz Yönetimi Uzmanı

Oshan Sabırlı, iletişim dünyasında, radyo ve televizyondan gazeteciliğe, halkla ilişkiler ve reklamcılıktan organizasyon yönetimine kadar geniş alanda farklı deneyimlere sahip iletişim uzmanıdır. 24 Kasım 1978’de Kıbrıs’ın Mağusa kentinde doğan Sabırlı, iletişim alanında edindiği bilgi ve deneyimiyle kriz yönetimi konusunda da dikkat çekmektedir.

Eğitim ve Kariyer Yolculuğu:

Eğitim hayatına Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde başlayan Sabırlı, önce Bilgisayar Enformatik bölümünde eğitim görmüş ancak bilgisayarlardan çok insanlarla iletişimin önemini savunduğu için akademik anlamda İletişim eğitimi almayı tercih ederek, İletişim Fakültesi, Radyo-Televizyon-Sinema bölümünden mezun olmuştur. 1995 yılından itibaren radyo yayıncılığı ile iletişim becerilerini geliştirmeye başlamış ve medya sektöründe kariyerine ilk adımlarını atmıştır. Sabırlı Macaristan’da Corvinous Üniversitesi’nde İletişim ve Medya Çalışmaları alanı ve Girne Amerikan Üniversitesi Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans yapmıştır.

Kariyerindeki Başarılar:

Sabırlı, medya sektöründe uzun yıllar boyunca çeşitli görevlerde bulunmuş ve önemli başarılara imza atmıştır. Özellikle radyo program yapımcılığı, sunuculuk ve yöneticilik gibi rollerde aktif olarak çalışmıştır. Bununla birlikte gazetecilik alanında da etkin bir rol oynamış ve birçok önemli haber ajansı ve medya kuruluşu için çalışmıştır. Hürriyet, Milliyet, Radikal, Posta gibi önemli gazetelerde haberleri yayınlanmış ve televizyon kanallarında haber sunuculuğu görevlerinde muştur. Detay Gazetesi ve wwww.detaykibris.com haber portalının kurucularından olan Oshan Sabırlı ayni zamanda Online Gazete, Krizi Yönetiyorum, Port Cyprus gibi platformların da sahibidir.

İletişim Uzmanı Olarak Tecrübe:

Sabırlı’nın iletişim uzmanlığı ve kriz yönetimi konusundaki bilgisi, çeşitli kurumlarda görev almasına olanak sağlamıştır. Koopbank’ta Halkla İlişkiler ve Reklam Bölümü’nde İletişim Uzmanı olarak çalışmış ve önemli başarılara imza atmıştır. Ayrıca Avrupa Birliği Bilgi Merkezi’nde basın görevlisi olarak da çalışmıştır.

Eğitim ve Akademik Başarılar:

Oshan Sabırlı, iletişim alanındaki bilgisini ve uzmanlığını pekiştirmek amacıyla farklı ülkelerde eğitimler almış ve akademik çalışmalar yapmıştır. Macaristan’da bulunan Corvinus Üniversitesi’nde İletişim ve Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Politik İletişim alanında yüksek lisans yapmış ve kriz yönetimi üzerine tez çalışması gerçekleştirmiştir. Ayrıca Girne Amerikan Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler alanında ikinci bir yüksek lisans yapmış ve “Kıbrıs Sorunu’nda Güven Yaratıcı Önlemlerin Önündeki Engeller” konulu teziyle akademik başarı elde etmiştir.

Özel Hayatı:

Oshan Sabırlı, evli olup, ailesiyle birlikte yaşamını sürdürmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.