Tavuğa Tecavüz Restoranı Batırdı

Tavuğa Tecavüz Restoranı Batırdı

KKTC halkını infiale sevk eden tavuğa tecavüz görüntülerini çeken çalışan, restoranı batırdı.Lefkoşa’da faaliyet gösteren Lezzet Et Dünyası isimli restoranda 6-18 Mart 2014 tarihleri arasında bir çalışan, çiğ tavuğa tecavüz ederken görüntüler çekti. Restoranda sadece 5 gün çalışan Yılmaz Bardak’ın, cansız tavuğa tecavüz ederken çekilen görüntüleri, o Türkiye’ye döndükten kısa bir süre sonra internet ve medyaya servis edildi. Skandal görüntülerin ortaya çıkması üzerine polis ve Lefkoşa Belediye Ekipleri 25 Mart tarihinde restorana baskın düzenleyerek, kapatma karan aldı.

KKTC’de infial yaratan olay görüntüler Türkiye medyasında da geniş yer buldu. Kuzey Kıbns halkına korku ve endişe yaratan görüntülerin ortaya çıkması üzerine açıklama yapan restoran sahibi Rasım Kırmızıgil, rakip bir restoranın komplosuna kurban gittiğini iddia etti. Kırmızıgil, Yılmaz Bardak isimli şefin sadece 5 gün çalıştığını, ardından işi bırakıp Türkiye’ye gittiğini açıkladı.

PERDE GERİSİNDE YATAN GERÇEKLER ORTAYA ÇIKMADI

Restoranda çekilen görüntülerin asıl nedeni üzerinde tartışmalar yapıldı ancak perdenin gerisindeki asıl olay aydınlatılamadı. Skandal görüntüleri çeken Yılmaz Bardak’ın yurt dışında olmasından dolayı polis, toplum vicdanını derinden etkileyen olay görüntülerle ilgili bir sonuca varamadı. Bu arada belediye tarafından 7 gün süre ile kapatılan restoran Pazartesi günü itibari ile yeniden açıkladı. Restoran sahipleri, bundan böyle daha ucuz fiyatlarda halka yemek satacaklannı açıkladı.

BARDAK,”PARA İÇİN YAPTIM”

Tüm yaşananlann ardından olay görüntüleri çeken Yılmaz Bardak, bir komplonun içerisine girdiğini itiraf etti. Para karşılığı restoranda o görüntüleri çektiğini itiraf eden Yılmaz Bardak iddialarını şöyle sürdürdü: “Evet para karşılığı yaptım. Ancak bana bunu yaptıranlar çektiğim görüntüleri benden aldıktan sonra tehdit ederek adadan gönderdiler. Üstelik vaat ettikleri parayı da vermediler. Beni bu işte kullandılar.”

Şirket

Leave a Reply

Your email address will not be published.